top of page

My Neighbor Alice Oyunu ve Alice Token

Güncelleme tarihi: 18 Kas 2022

Son zamanlarda kripto para borsalarına giriş yapan Alice Token, ve Alice Token’ın kullanıldığı My Neighbor Alice oyunu dikkatleri kendine çekiyor. My Neighbor Alice, herkesin sanal adalar satın alıp sahiplenebileceği, heyecan verici eşyalar toplayıp inşa edebileceği ve yeni arkadaşlar edinebileceği çok oyunculu bir blokzincir inşaat oyunudur. Animal Crossing gibi başarılı oyunlardan esinlenen oyun, adeta iki dünyanın en iyilerini birleştiriyor: sadece oyun deneyiminin tadını çıkarmak isteyen oyuncular için eğlenceli bir anlatım ve NFT'nin ne olduğu hakkında hiçbir fikirleri olmasa bile NFT'yi toplamak ve takas etmek isteyen oyuncular için bir ekosistem sunuyor. My Neighbor Alice sadece blockchain oyuncuları için bir oyun olmaktan öte; blokzincir teknolojisini milyonlarca oyuncuya tanıtabilecek bir oyun olarak ön plana çıkıyor.

Oyun, standart platformlardan kolayca eklenebilen çeşitli oyun topluluğunu hedefliyor. Oyunu yaratanların ana karşılaştırma çizgisi, geleneksel oyun pazarında yatmakta ve oyuncular aynı zamanda oyunun izleyicileri olarak hedeflenmektedir. Ayrıca, My Neighbor Alice, topluluk tarafından yönetilen Topluluk Konseyi adlı kendi ‘’Merkezi Olmayan Organizasyu’’ ile gerçek anlamda kullanıcıya ait bir oyun olmayı hedefliyor. Toplu olarak, kullanıcılar ada satışlarından, oyun içi varlık satışlarından ve geleneksel oyun dağıtım kanallarından elde edilen gelirin kullanımına karar verebiliyorlar. Bu arada, proje geliştirme programına ve jeton geri alım planlarına da karar verebilirler. Oyunun yaratıcıları, heyecan verici bir oyun anlatısını blzincir özelliklerine bağlamanın göze çarpmayan yeni bir yolunu keşfetmiş gibi duruyor. My Neighbor Alice, milyonlarca oyuncuyu çekme potansiyeline ve bununla bağlantılı olarak daha büyük bir gelir fırsatına sahip.


Alice Token (“ALICE”) oyunun ana para birimidir ve bir ERC20 tokenı olarak yansıtılır. Oyuncuların NFT'leri takas etmelerini, arazi satın almalarını ve esas olarak oyun geliştirmenin ilk aşamalarında teminatlandırma, geri satın alma ve stake etme gibi belirli DeFi ürünlerini kullanmalarını sağlar. ALICE, avatar için oyun içi varlıklar, arazi ve kozmetik satın almak için kullanılabilir. Kullanıcılar, yarışmalar gibi farklı oyun içi etkinliklere katılarak ALICE kazanabilirler. Ayrıca, ALICE sistemde stake etme ödülleri kazanmak için kullanılabilir. Kullanıcıları token tutmaya ve ekosistemi desteklemeye teşvik etmek için tasarlanmıştır. Token sahipleri, gelirlerin kullanımına, oyun geliştirmeye ve büyümeye karar veren merkezi olmayan yönetişim sürecine katılabilir. ALICE’in coinmarketcap.com internet sitesindeki 26.03.2021 tarihli fiyatı ₺101,48 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺394.608.556 TRY’dir.

My Neighbor Alice’in internet sitesinde yayınlanan whitepaper’a göre oyun, oyuncuların platform üzerinde güç kullanarak "oyuna sahip olmalarına" izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Oyuncular ayrıca bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) üzerinden akışkan bir demokrasiye ve gerçek dünyadaki ilham kurallarına dayanan demokratik yönetişim modelinden de yararlanır.

My Neighbor Alice oyunu, oyun alanındaki yeniliklerle tanınan Antler Interactive tarafından geliştirilmiştir. Sanal gerçeklik oyunlarında öncü olan stüdyo, oyunu yeni bir niteliksel düzeye getirmek için Artırılmış Gerçeklik (AR) ile deneyler yapıyor. My Neighbor Alice oyununda Antler Interactive, gelişmiş blokzincir ve oyun içi DeFi özelliklerini etkinleştirerek Chromia platformunu kullanıyor.

Oyunun test sürümü 2021 Ocak ayında Steam üzerinden sadece ALICE sahiplerine özel olarak yayınlanacak. İnternet sitesinde ve whitepaper’da yer alan yol haritasına göre oyuna 2021 Temmuz, Eylül ve Aralık aylarında yeni özellikler eklenecek ve son hali 2022 yılının Ocak ayında yayınlanacak.

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page