top of page

Muhabbit, Nurgül Yeşilçay İle POZ Dizisi Hakkında Röportaj Yaptı!

Güncelleme tarihi: 18 Kas 2022

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de NFT rüzgârı esmeye devam ediyor. Estikçe de Türkiye’deki çeşitli sanatçıları, karikatüristleri ve komedyenleri etkisine alıyor. NFT rüzgârına en son kapılanlar isimlerden biri de Nurgül Yeşilçay oldu.


Nurgül Yeşilçay 2021 yılı Ekim ayında 7 bölümden oluşan “dijiroman” formatındaki yeni dizisi POZ’u NFT hâlinde satışa çıkartacağını açıklamıştı. 6 Kasım 2021 tarihinde de POZ, NFT pazar yeri olan OpenSea platformunda satışa sunulmuştu. Türkiye’nin ilk Blockchain ve kripto para topluluğu Muhabbit’in medya kolu Muhabbit.com, ‘’POZ’’ dizisinde hem başrol oyunculuğunu yapan hem de yönetmen koltuğunda oturan Nurgül Yeşilçay ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.


Muhabbit’in Nurgül Yeşilçay ile yaptığı röportajda Yeşilçay, Blockchain dünyasını 8 ay kadar önce tanımaya başladığını ancak Refik Anadol’un NFT projeleri ile ilgili paylaşımlarını görene dek bu konuda bir adım atmayı düşünmediğini açıkladı. Daha sonra NFT alanını araştıran Yeşilçay, galeri veyahut aracı olmadan sanat eseri satmanın avantajlarından etkilendiğini dile getirdi.


Muhabbit ekibi tarafından Türkiye’deki sanatseverlerin NFT alanına ilgisi sorulduğunda Nurgül Yeşilçay bu konunun Türkiye’de henüz çok yeni olduğunu ve Metaverse evreninin genişlemesiyle birlikte NFT’lere olan ilginin zaman içerisinde artacağını ifade etti.


Muhabbit ekibinin Nurgül Yeşilçay ile gerçekleştiği röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Blockchain teknolojisi ve kripto para dünyasının en önemli gelişmelerine, son dakika haberlerine ve teknik analistler tarafından günlük olarak yayımlanan coin analizlerine Muhabbit’in medya kolu Muhabbit.com’dan ulaşabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page